Blog

Za 4 dni celý rok :)

Za 4 dni s nami prežijete celý rok 🙂

Žijeme na Zemi, kde jedno ročné obdobie trvá 3 mesiace. Ale škola v prírode (ďalej len švp) trvá 5 dní a tak sme deťom pripravili švp program pod témou „Planéta Zem“, kde deň po dni zažívame krásy jednotlivých ročných období. Aby  deti nemuseli čakať na vianočné darčeky celý jeden rok.

image

Prvý JARný deň sme privítali deti a vymysleli bojové pokriky jednotlivých tímov. Deti sa rozdelili do tímov pomocou čarodejníckeho klobúka. Hneď sa začalo hľadanie jednotlivých kúskov mapy – mapy k pokladu.

137167

LETné dni sú plné slniečka, teplej vody a relaxu. Spolu s deťmi sme sa ocitli na Hawai párty plnej kvetín, hudby a tanca. Aj na pláži sme hľadali a našli druhú časť mapy k pokladu.

 

JESEŇou nás sprevádzala Halloween pyžamová párty – večer plný zábavy v maskách a pyžamách. Na záver večera sme hľadali tretiu čať mapy k pokladu, kde sme sa museli vydať cestou strašidelným lesom. Našťastie sme strašidlá odohnali a do penziónu sa šťastne vrátili.

hladanie-pokladu

ZIMA nám priniesla hádzanie snehových gulí, stavbu snehuliakov a zdobenie vianočného stromčeka. Aby deti nečakali na vianočné darčeky celý jeden rok – u nás si ich našli už na štvrtý deň švp. To sa im očká krásne ligotali! Našli tam totiž aj posledný diel mapy k pokladu. Vybrali sa po trase mapy, hľadali – hádali, kroky počítali, obzerali sa sem a tam, až našli krížik či vlajku v zemi a svoj vytúžený poklad objavili.

podpisovanie-triciek

A ku koncu roka… patrí riadna párty! Odpočítavanie Nového roka, a teda konca školy v prírode, sme spustili silvestrovskou párty, kde konfety a trblietky lietali, všetci sme silno tlieskali a vyhodnotením súťaží deti ešte potešili. Zábava a tancovačka nových piesní a tancov nás držala ešte dlho na nohách.

 

Na ďalší deň je chystaný odchod, preto ešte posledné fotky sme si spravili, tričká si popodpisovali a silnými objatiami sa rozlúčili.

ja-vyskakujem

So Slniečkom je celý rok sranda, a preto sa na teba už teraz teším ja a celá banda 🙂         

Koordinátor programu a hlavná animátorka Nelka

 

#rozumiemedetom #ozsilarozvoja 

Rozumieme deťom
Pretože veríme, že na prekonanie väčšiny problémov stačí kvalitne strávený čas s dieťaťom.

rozumieme_detom_hq

Bc. Petra Ragas (Kubešová) alias NELKA - profesiou lektor a mentor, s deťmi bláznivý animátor, koordinátor akcií osobného rozvoja pre deti, mládež a dospelých. - vyštudovala som animátorstvo, andragogiku a sociálnu prácu.  - venujem sa zážitkovému rozvoju detí, mládeže i dospelých. Aby ste aj vy objavili svoj potenciál! Autorka projektu „Rozumieme deťom“. - utužujem vzťahy. A to najmä rodičov a ich detí alebo priateľov navzájom. Podpora osobného rozvoja detí, ale tiež ich rodičov považuje za kľúčový v ich vývoji! ♥ - nielen deti sa učia viacerými zmyslami naraz a učenie ukryté v hre ich baví - platí to pre všetkých. ☺ Preto sú naše workshopy interaktívne, zamerané na komunikáciu a rozvoj. - vďaka skúsenostiam s veľkým počtom detí mám priestor skúšať, čo u detí funguje. Zistila som, že na prekonanie väčšiny problémov stačí kvalitne strávený čas s dieťaťom. Hlbšie pochopenie jeho túžob, motivácií, obáv a poskytnutie viac pozornosti. Pokiaľ deti nemajú dostatok pozornosti, prejavujú to pre nás často neprijateľne.  Zúčastňujem sa takmer všetkých akcií a pobytov, vymýšľam nové a nové aktivity, s tímom prepájame srdiečka detí i dospelých, poukazujeme na balans v rodine. Vzdelávam druhých – ale najmä seba. :)

No Comments
Post a comment