Blog

Rýchla hra s ocinom

Rýchla hra s ocinom 🙂

V obchode s potravinami som stála pri chlapcovi, ktorý nakupoval s otcom. Stáli spolu pri mraziarenskom pulte, kde si skracovali čas takto: Chlapec dýchal na studené sklo pultu. A otec?

Ten mu tam dokreslil na tú zarosenú časť srdiečko. A po chvíli srdiečko zmizlo. Chlapec opäť dýchal na studené sklo, aby vytvoril nové srdiečko, ktorého ho naučil pár sekúnd dozadu jeho ocino. 

Ďalej nakreslili smajlíka. A smajlík zmizol. A potom ešte slniečko. 🙂 

Stála som pri nich ešte s jednou pani a jej mužom, a všetci sme sa milo usmievali na chlapca a jeho ocina.

Páčilo sa nám, že ho ocino hneď nesfúkol, že to nesmie robiť, ale zahral sa tú chvíľu s ním.

Niekedy sa nám zdá, že deň je priveľmi dlhý. A keď deti neposedia, treba ich vedieť zabaviť rôznorodými hrami. Od kreslenia, vystrihovania, skladačiek, až po modelovanie či maľovanie na tvár. 🙂 

Ako skracujete dlhé chvíle svojim deťom Vy?

#rozumiemedetom #ozsilarozvoja 

Rozumieme deťom
Pretože veríme, že na prekonanie väčšiny problémov stačí kvalitne strávený čas s dieťaťom.

Bc. Petra Ragas (Kubešová) alias NELKA - profesiou lektor a mentor, s deťmi bláznivý animátor, koordinátor akcií osobného rozvoja pre deti, mládež a dospelých. - vyštudovala som animátorstvo, andragogiku a sociálnu prácu.  - venujem sa zážitkovému rozvoju detí, mládeže i dospelých. Aby ste aj vy objavili svoj potenciál! Autorka projektu „Rozumieme deťom“. - utužujem vzťahy. A to najmä rodičov a ich detí alebo priateľov navzájom. Podpora osobného rozvoja detí, ale tiež ich rodičov považuje za kľúčový v ich vývoji! ♥ - nielen deti sa učia viacerými zmyslami naraz a učenie ukryté v hre ich baví - platí to pre všetkých. ☺ Preto sú naše workshopy interaktívne, zamerané na komunikáciu a rozvoj. - vďaka skúsenostiam s veľkým počtom detí mám priestor skúšať, čo u detí funguje. Zistila som, že na prekonanie väčšiny problémov stačí kvalitne strávený čas s dieťaťom. Hlbšie pochopenie jeho túžob, motivácií, obáv a poskytnutie viac pozornosti. Pokiaľ deti nemajú dostatok pozornosti, prejavujú to pre nás často neprijateľne.  Zúčastňujem sa takmer všetkých akcií a pobytov, vymýšľam nové a nové aktivity, s tímom prepájame srdiečka detí i dospelých, poukazujeme na balans v rodine. Vzdelávam druhých – ale najmä seba. :)

No Comments
Post a comment