Blog

Nielen tvorivosť a vzdelávanie, ale aj mágia!

Množstvo zábavy s 3D omaľovankami Devarkids

Nielen tvorivosť a vzdelávanie, ale aj mágia!

 

Značka Devarkids zastrešuje zábavno-náučné produkty pre deti, ktoré sú naozaj čarovné. Spoločnou vlastnosťou produktov Devarkids je možnosť oživovania obrázkov prostredníctvom zadarmo dostupnej aplikácie v mobilnom telefóne alebo tablete. Oživenie obrázkov vyvoláva v deťoch a dospelých WOW efekt, prináša množstvo zábavy a úsmevných chvíľ. Táto značka je na slovenskom a českom trhu nováčikom, no počas svojej existencie si po celom svete získala množstvo priaznivcov a fanúšikov nielen v detských radoch. Do sortimentu spoločnosti patria v súčasnosti omaľovanky, knižka anglickej abecedy či 4D pretekárska hra. Vďaka týmto produktom deti rozvíjajú svoju kreativitu a predstavivosť, pomáhajú im zlepšovať jemnú motoriku a formujú záujem o vzdelávanie. Čerešničkou na torte pri práci s materiálmi Devarkids je úsmev na tvári vášho dieťatka. Vďaka omaľovankam sa stáva učenie zábavným a zábava užitočnou.

Tajomné „živé“ omaľovanky?

Na prvý pohľad pôsobia ako klasické omaľovanky, no zdanie klame. Označenie Devarkids získali mediálne produkty pre deti s technológiou „rozšírená realita“ (z angl. augmented rality). Podstatou tejto technológie je možnosť oživiť obrázky prostredníctvom aplikácie v smartfóne alebo tablete, ktorá je zadarmo dostupná na GooglePlay alebo AppStore. Dieťa jednoducho vymaľuje obrázky podľa vlastnej fantázie ako v klasickej omaľovanke, no tu práca nekončí a začína kúzlo! Po spustení aplikácie a namierení kamery mobilného telefónu alebo tabletu na obrázok prichádza malý zázrak. Obrázok ožíva v 3D formáte, začína sa pohybovať a vydávať zvuky. Na papieri vidíte napríklad farebne vymaľovanú dračicu, no po oživení zobrazí rozšírená realita oveľa viac. Farebná dračica sa zmení na 3D žmurkajúcu postavičku, ktorá sa otáča za svojim chvostíkom. Každý obrázok je iný, výnimočný

Lepšie raz vidieť ako stokrát počuť

Neváhajte a vyskúšajte si čaro živých omaľovaniek úplne zadarmo. Na web stránke www.devarkids.sk si stiahnite obrázok dráčika, vytlačte si ho, vymaľujte a inštalujte bezplatnú aplikáciu Devarkids. Po spustení aplikácie je potrebné zvoliť v menu možnosť demo verzia a zábavná hra s dráčikom sa môže začať.

V súčasnosti sú pre záujemcov dostupné tituly: Živá omaľovanka, Živí hrdinovia, Kúzelníci, Živá abeceda a pretekárska hra Monstertruck.  

Nejde len o obyčajné hračky, ale v mnohých prípadoch aj o edukačný prostriedok. Deti si ľahšie pamätajú nové informácie, ak sú im podané spôsobom, ktorý ich zaujme.

Viac informácií o živej novinke môžete získať na už spomínanej oficiálnej web stránke www.devarkids.sk, FB profile Devarkids Slovensko, prípadne si môžete pozrieť na kanáli youtube.com niekoľko videí pre lepšie pochopenie rozšírenej reality.

Zaujímavé, však?

Z tímu Rozumieme deťom to tiež využijeme pri aktivitách s deťmi. Prajeme čarovné kreslenie. 🙂 

#rozumiemedetom #ozsilarozvoja 

Rozumieme deťom
Pretože veríme, že na prekonanie väčšiny problémov stačí kvalitne strávený čas s dieťaťom.

Bc. Petra Ragas (Kubešová) alias NELKA - profesiou lektor a mentor, s deťmi bláznivý animátor, koordinátor akcií osobného rozvoja pre deti, mládež a dospelých. - vyštudovala som animátorstvo, andragogiku a sociálnu prácu.  - venujem sa zážitkovému rozvoju detí, mládeže i dospelých. Aby ste aj vy objavili svoj potenciál! Autorka projektu „Rozumieme deťom“. - utužujem vzťahy. A to najmä rodičov a ich detí alebo priateľov navzájom. Podpora osobného rozvoja detí, ale tiež ich rodičov považuje za kľúčový v ich vývoji! ♥ - nielen deti sa učia viacerými zmyslami naraz a učenie ukryté v hre ich baví - platí to pre všetkých. ☺ Preto sú naše workshopy interaktívne, zamerané na komunikáciu a rozvoj. - vďaka skúsenostiam s veľkým počtom detí mám priestor skúšať, čo u detí funguje. Zistila som, že na prekonanie väčšiny problémov stačí kvalitne strávený čas s dieťaťom. Hlbšie pochopenie jeho túžob, motivácií, obáv a poskytnutie viac pozornosti. Pokiaľ deti nemajú dostatok pozornosti, prejavujú to pre nás často neprijateľne.  Zúčastňujem sa takmer všetkých akcií a pobytov, vymýšľam nové a nové aktivity, s tímom prepájame srdiečka detí i dospelých, poukazujeme na balans v rodine. Vzdelávam druhých – ale najmä seba. :)

No Comments
Post a comment