Blog

Kto je ukrytý za Rozumiemedetom.sk ?

S deťmi trávim čas po celý rok na detských táboroch a školách v prírode, kde trávime voľný čas aktivitami pre ich  ‪#‎rozvoj.

Za 10 rokov mi prešli rukami stovky detí. Deti, s ktorými sme sa vzdelávali a hrali zároveň. Každú aktivitu vieme prispôsobiť tak, aby si z nej dieťa niečo vzalo. Deti sa učia viacerými zmyslami naraz a učenie ukryté v hre ich baví.

Mamičky sa ma veľakrát pýtajú, čo majú robiť s problémovým dieťaťom. Čo s tým, keď neposlúcha, keď sa odmieta učiť… Vďaka tomu, že mám možnosť pracovať s veľkým množstvom detí, môžem viac testovať, ako rodič doma. Preto viem, že na prekonanie väčšiny problémov stačí kvalitne strávený čas s dieťaťom.

Hlbšie pochopenie jeho túžob, motivácií, obáv a poskytnutie viac pozornosti. Pokiaľ deti nemajú dostatok pozornosti, tak sú nesvoje a prejavujú to pre nás často neprijateľne.

Šikovné deti nemajú vybudovanú poslušnosť, ale zapálený záujem. Preto sme vytvorili program ‪#‎rozumiemedetom, prostredníctvom ktorého chceme zdielať informácie o rozvoji, vzdelávaní detí a tipy ako s deťmi komunikovať.

 

Nájdete tu aj inšpiratívne články, myšlienky, videá, aktivity a rôzne bonusy zdarma.

Teším sa na vás! 

‪#‎kvalitnestravenycas ‪#‎zapalenyzaujem ‪#‎program #rozumiemedetom ‪#‎uceniehrou ‪#‎rozvojdeti ‪#‎rozvojrodicov ‪#‎vzdelavanie ‪#‎tipy ‪#‎hry ‪#‎bonusy #nelka

 

 

 

Rozumieme deťom
Pretože veríme, že na prekonanie väčšiny problémov stačí kvalitne strávený čas s dieťaťom.

oz-rd

Bc. Petra Ragas (Kubešová) alias NELKA - profesiou lektor a mentor, s deťmi bláznivý animátor, koordinátor akcií osobného rozvoja pre deti, mládež a dospelých. - vyštudovala som animátorstvo, andragogiku a sociálnu prácu.  - venujem sa zážitkovému rozvoju detí, mládeže i dospelých. Aby ste aj vy objavili svoj potenciál! Autorka projektu „Rozumieme deťom“. - utužujem vzťahy. A to najmä rodičov a ich detí alebo priateľov navzájom. Podpora osobného rozvoja detí, ale tiež ich rodičov považuje za kľúčový v ich vývoji! ♥ - nielen deti sa učia viacerými zmyslami naraz a učenie ukryté v hre ich baví - platí to pre všetkých. ☺ Preto sú naše workshopy interaktívne, zamerané na komunikáciu a rozvoj. - vďaka skúsenostiam s veľkým počtom detí mám priestor skúšať, čo u detí funguje. Zistila som, že na prekonanie väčšiny problémov stačí kvalitne strávený čas s dieťaťom. Hlbšie pochopenie jeho túžob, motivácií, obáv a poskytnutie viac pozornosti. Pokiaľ deti nemajú dostatok pozornosti, prejavujú to pre nás často neprijateľne.  Zúčastňujem sa takmer všetkých akcií a pobytov, vymýšľam nové a nové aktivity, s tímom prepájame srdiečka detí i dospelých, poukazujeme na balans v rodine. Vzdelávam druhých – ale najmä seba. :)

No Comments
Post a comment