Blog

Kristínka a tobogány

Kristínka a tobogány

Príbeh nám poslal kamarát Dodo. Prajeme úsmevné čítanie.

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Každoročne sa chodievame spolu s rodinou vyblázniť do aquaparku na tobogány. A keď bola u nás na návšteve neter Kristínka, po prvýkrát išla s nami. Keď sme boli už na mieste, veľmi chcela ísť na taký veľký prudký tobogán. Ale bála sa ísť sama. „Ty pôjdeš!“ akoby rozkázala Kristínka svojmu strýkovi.

 


Strýko s úsmevom na tvári vybehol schodíky nahor k tobogánu s neterou prvýkrát i druhýkrát. Tretí raz už prekrúcal očami a po piatom raz vymyslel plán ako sa z tejto milej činnosti s Kristínkou vyvliecť.

Dohodli sme sa spolu na malom „podraze“.

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 


Išli spolu hore na tobogán, my sme čakali dole. Spoločne si sadli, že už – už sa idú spolu zošmyknúť. V tom strýko rozkročil nohy a naša Kristínka sa šmýkala dole tobogánom sama.
Napäto sme očakávali jej reakciu. Keď dopadla, s úsmevom sa vynorila a nám už bolo všetko jasné.

 


Strýko bol oslobodený a tobogány si naďalej užívala Kristínka sama. 🙂 

 

 

 

Ako hovorievame, sú 3 jednoduché kroky k podpore samostatnosti našich detí.

  1. ukážka – ukážeme čo od nich chceme
  2. skúška – vyskúšajú si to spoločne s nami 
  3. prax – necháme ich aby si to opakovali a sami sa zlepšovali. 

 

 

Ako podporujete svoje deti k samostatnosti vy? 🙂 

 

 

#rozumiemedetom #ozsilarozvoja 

Rozumieme deťom
Pretože veríme, že na prekonanie väčšiny problémov stačí kvalitne strávený čas s dieťaťom.

Bc. Petra Ragas (Kubešová) alias NELKA - profesiou lektor a mentor, s deťmi bláznivý animátor, koordinátor akcií osobného rozvoja pre deti, mládež a dospelých. - vyštudovala som animátorstvo, andragogiku a sociálnu prácu.  - venujem sa zážitkovému rozvoju detí, mládeže i dospelých. Aby ste aj vy objavili svoj potenciál! Autorka projektu „Rozumieme deťom“. - utužujem vzťahy. A to najmä rodičov a ich detí alebo priateľov navzájom. Podpora osobného rozvoja detí, ale tiež ich rodičov považuje za kľúčový v ich vývoji! ♥ - nielen deti sa učia viacerými zmyslami naraz a učenie ukryté v hre ich baví - platí to pre všetkých. ☺ Preto sú naše workshopy interaktívne, zamerané na komunikáciu a rozvoj. - vďaka skúsenostiam s veľkým počtom detí mám priestor skúšať, čo u detí funguje. Zistila som, že na prekonanie väčšiny problémov stačí kvalitne strávený čas s dieťaťom. Hlbšie pochopenie jeho túžob, motivácií, obáv a poskytnutie viac pozornosti. Pokiaľ deti nemajú dostatok pozornosti, prejavujú to pre nás často neprijateľne.  Zúčastňujem sa takmer všetkých akcií a pobytov, vymýšľam nové a nové aktivity, s tímom prepájame srdiečka detí i dospelých, poukazujeme na balans v rodine. Vzdelávam druhých – ale najmä seba. :)

No Comments
Post a comment