Blog

Diár ako motivácia

Diár ako motivácia alebo Školský motivačný diár 2016/2017

 

Som detailista 🙂 

Som puntičkár. Potrpím si na detaily. Prešlo mi cez ruky množstvo diárov a rôznych organizérov, ale žiaden nebol doposiaľ taký detailný.

Konečne zmenaŠkolský motivačný diár, ktorý používam je pre mňa
pracovným zošitom
i denníkom zároveň.

1

Inšpirácia

Je inšpiratívny, obsahuje množstvo citátov. Každý deň sa dozviem niečo nové (myšlienky, afirmácie, ako sa zbaviť strachu, niečo o sebe i o druhých), usmerňuje moje myšlienky na tie pozitívne a pekné veci v živote.

Už ho mám skoro celý popísaný. 🙂

 

 

Každý mesiac ma čaká niečo nové

Diár môžeme rozdeliť na viaceré časti. Mňa veľmi potešila časť, ktorá sa venuje každý mesiac novej problematike. Vďaka nej napredujem.

Tématiky sú veľmi zaujímavé, nakoľko nie sú štandardné učebnicové a zároveň sú od ľudí z praxe. Vďaka tejto úžasnej kombinácii sa v krátkom rozsahu dozviete skutočne zaujímavé techniky a metódy, ktoré viete okamžite začať používať pre zjednodušenie a vylepšenie vlastného štúdia.

Zároveň to podporujú jednotlivé výzvy alebo úlohy mesiaca, ktoré ma udržujú stále v strehu. Toto je aj jeden z hlavných dôvodov, prečo na mňa diár nepôsobí len ako organizér, ale práve naopak ako pracovný zošit, ktorý mi má pomáhať a motivovať ma k lepším výkonom. Vyzýva ma k hlbšiemu zamysleniu a zameraniu na moje skutočné priority. 🙂

Veľmi sa mi páči ročný a mesačný plánovač. To mi dáva veľký prehľad v mojom harmonograme. Nemusím veľa listovať, všetko je prehľadné.

mesacny planovac

 

 

Kreatívna práca s diárom

Akonáhle si z niečoho spravíte hobby / zábavu, bude sa vám to oveľa lepšie dodržiavať.

Preto oceňujem drobné doplnky diára, ktoré majú veľkú hodnotu. Za každý úspešne zvládnutý deň si vymaľujem * (hviezdičky) – ohodnotím svoj deň, napíšem svoj dosiahnutý cieľ. A poďakujem! Pomocou diára si jednoducho vytváram nové a nové zvyky.

Diár používam ako pracovný zošit, mám v ňom priestor na kreslenie, zapisovanie, premýšľanie.. Je proste úžasný! 🙂

 

 

Kruh života

Nájdeš v ňom aj kruh života. Ale pozor! Nemusíš riešiť len život ako celok. Vyskúšali sme ho aj na zhodnotenie jednotlivých predmetov. Vybrali sme 8 predmetov, ktoré považujeme za dôležité a v ktorých sa chceme zlepšovať.

kruh zivota

 

 

 

Ešte stále nemáš tento nápomocný diár v rukách?

Výhodnejšie ho môžeš teraz zakúpiť tu:
http://www.vesele-veci.sk/skolsky-motivacny-diar-2016-2017.html

Alebo aj na Martinuse http://www.martinus.sk/?uItem=245405

 

„Školský motivačný diár vrelo odporúčam študentom,

ktorí si chcú zjednodušiť život na škole a zároveň

mať konkrétny smer, cieľ (v štúdiu).“

 

Veľký nadšenec motivačného diára,

vaša NELKA

Podporujeme váš osobný rast.

#ozsilarozvoja #icanacademy #podporujeme #osobnyrozvoj

vizitka-rgb-zadna-strana-kopia

 

Bc. Petra Ragas (Kubešová) alias NELKA - profesiou lektor a mentor, s deťmi bláznivý animátor, koordinátor akcií osobného rozvoja pre deti, mládež a dospelých. - vyštudovala som animátorstvo, andragogiku a sociálnu prácu.  - venujem sa zážitkovému rozvoju detí, mládeže i dospelých. Aby ste aj vy objavili svoj potenciál! Autorka projektu „Rozumieme deťom“. - utužujem vzťahy. A to najmä rodičov a ich detí alebo priateľov navzájom. Podpora osobného rozvoja detí, ale tiež ich rodičov považuje za kľúčový v ich vývoji! ♥ - nielen deti sa učia viacerými zmyslami naraz a učenie ukryté v hre ich baví - platí to pre všetkých. ☺ Preto sú naše workshopy interaktívne, zamerané na komunikáciu a rozvoj. - vďaka skúsenostiam s veľkým počtom detí mám priestor skúšať, čo u detí funguje. Zistila som, že na prekonanie väčšiny problémov stačí kvalitne strávený čas s dieťaťom. Hlbšie pochopenie jeho túžob, motivácií, obáv a poskytnutie viac pozornosti. Pokiaľ deti nemajú dostatok pozornosti, prejavujú to pre nás často neprijateľne.  Zúčastňujem sa takmer všetkých akcií a pobytov, vymýšľam nové a nové aktivity, s tímom prepájame srdiečka detí i dospelých, poukazujeme na balans v rodine. Vzdelávam druhých – ale najmä seba. :)

No Comments
Post a comment